Ezekkel az eszközökkel már mindenki találkozott vagy látta valamelyik változatát. De sokan vannak, akik nem tudják, hogy pontosan mi alapján kell különbséget tenni a benzines fűkasza típusai között. Ez különösen akkor válik lényegessé, amikor szeretnénk egyet vagy akár többet rendelni.
A felhasználási területeket figyelembe véve, a benzines fűkasza belépő szintjét a hobbi változatok jelentik, amelyekkel néhanapján tevékenykedhetünk. Könnyedén rendre utasítható az elvadult pázsit. Fontos szem előtt tartani, hogy a benzines fűkasza hobbi változata nem igazán szereti az 1-2 óránál tovább tartó igénybevételt. Hogyha többet szeretnénk dolgozni, akkor egy félprofi modellre lesz szükségünk. Ezeknek a motorja jobb hőelvezetéssel rendelkezik és akár 4-5 órán keresztül is képes folyamatosan működni, minden probléma nélkül. Ha még ez sem lenne elég és ipari igénybevételnek kívánjuk kitenni a benzines fűkaszát, akkor mindenképp egy profi típus fogja kielégíteni az igényeinket.
Ezek már lazán elduruzsolnak 6-8 órán keresztül és jól bírják a mindennapos gyűrődést. Mivel elég zajosak munka közben, ráadásul rendesen szétcsapják a lekaszabolt növényeket, ezért tanácsolt a fülvédő és a védőszemüveg használata. Mindhárom esetben alkalmazható damil, illetve vágótárcsa. Ez utóbbi a keményebb terepen jön jól, ahol több keményebb szárú növény található. A damilfejes benzines fűkasza modellek között is van különbség, ami a szál adagolásában rejlik. Ezek közül a legmodernebbnek az számít, amelyik automatikusan képes adagolni a damilt, hogyha az elszakad. A gazdaságosabb választást a félautomata, vagy a fix damilfejes modellek jelentik.